علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ

03191002003

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از پایان کار ظرفشویی می بینید که ظروف کثیف است مثلا غذا بر روی ظروف می ماند و یا چرب هستند و لکه های قهوه ای دارند.

عمدتا علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ چند مورد است:

1) اینکه برنامه درستی انتخاب نکرده باشند.

2) استفاده از پودر نامناسب. ممکن است پودر خوب نباشد یا فاسد شده یا بی کیفیت باشد.

3) علت دیگه این که دستگاه آب را درست داغ نکرده و گرمای مناسبی نداشته که ظرف را بشوید و تمیز کن.

4) دوش های دستگاه کثیف شده. هرچند وقت یکبار  دوش های دستگاه باید سرویس بشود. سوراخ های دوش که باعث شستن ظرف می شود که احتمالا گرفتگی دارد را تمیز کنید.

5) کثیف بودن فیلتر

6) کثیف بودن خود دستگاه که ممکن است مدتی باشد که جرم گیری نکرده باشید. و دستگاه خیلی کثیف باشد. این مورد باعث تمیز نشدن ظرف ها می شود.

7) شلنگ تخلیه ارتفاع ندارد. ارتفاع شلنگ تخلیه یا شلنگ خروجی پایین است و  آب داخل دستگاه نگه داشته نمی شود. بخاطر همین موقع شستشو آب خارج می شود و با حجم کم آب شستشو می کند که باعث تمیز نشستن ظرفا می شود.

8) بعضی از مشتریها ظرف ها را کنار هم می گذارند. اصول چیدن ظروف را باید بلد باشید. ظرف ها باید با فاصله از هم قرار بگیرند.

طبقه پایین باید بشقاب، سینی، قابلمه، ظرف های بزرگ تر بگذارند. طبقه بالا باید پیش دستی، استکان، فنجان، قاشق، چنگال و کف گیر بگذارند.

بعضی از ظرف شویی ها هستند که طبقه جدا گانه دارند یا سه طبقه دارند. طبقه بالایی مخصوص چیدن قاشق چنگال است. قاشق چنگال را اکثر مشتریان برعکس می گذارند. قاشق باید طوری بگذارند که گودی آن رو به پایین باشد. این کار برای این است که در آخر که می خواهد خشک کند، آب داخل گودی نماند و باعث تمیز یا خشک شدن آنها بشود.

9) علت دیگر کثیفی ظرفها این است که ظرف ها داخل ظرف شویی از یک روز قبل قرار گرفته اند و غذا به ظرف خشک شده و قدرت شستشو آنچنانی ندارد که بخواهد ظرف را تمیز کند. می تواند چند بار ظرف شویی ظرف ها را بشوید تا تمیز بشود یا اینکه با آب خالی بشویید بعد داخل ظرف شویی بگذارید که غذای روی ظرف شسته شود. یا اینکه برنامه قوی تر و دمای بالاتری انتخاب کنید.

بعضی از لکه ها به این صورت است که ظرف ها سفیدک می زند یا مات و کدر می شود، یا ظرف ها لب پر می شود یا گل ظرف را میبرد یا روی ظرف ها خط و خش می اندازد، این برای نمک است که نمک نا مرغوب یا  بی کیفیت استفاده کرده اید، یا این که دستگاه نمک ندارد.

بعضی لکه های قهوه ایی هم مربوط به نمک دستگاه می شود. 

اگر تمام این موارد را رعایت کرده اید آخرین مورد علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ ، خرابی ریزینگ نمک است و باید ریزینگ نمک تعویض بشود.

اگر ظرف ها در آخر کار خشک نشده یا مات می شوند، یا حالت رنگین کمانی پیدا کرده اند، برای روغن براق کننده یا شفاف کننده است که یا جنس آن خوب نیست یا اصلا دستگاه روغن ندارد.

علت اینکه روی ظرف ها پودر می ماند یا تمیز نیست یا اینکه به مرور زمان زمان گل ظرف کدر می شود این است که پودر یا قرصی که استفاده می کنند بی کیفیت است. قرص هایی مثل قرص قینیش و… کیفیت خوبی دارند. یعضی ها هم از ژل استفاده میکنند که باز کیفیت ژل بهتر از پودر است اما بعضی از ژل ها هم نا مرغوب هستند و ظرف ها بوی بدی می گیرد. مثلا بوی گندیدگی از ظرف ها استشمام می شود که این هم مربوط به استفاده از ژل نامرغوب است.