علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ

علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ

03191002003

لباسشویی موقع کار کردند مخصوصا در دور تند که در حال آبکشی و خشک کردن لباسهاست کمی لرزش به طور طبیعی دارد. اما اگر این مقدار بیشتر از همیشه شود و کاملا محسوس باشد قطعا نشانه یک مشکل است. برخی از مشتریان در تماس های خود با ما برای بیان شدت لرزش دستگاه خود، می گویند که لباسشویی ما در آشپزخانه راه می رود یا به در و دیوار می خورد. پس قطعا مشکل اساسی است و مثل همیشه نرمال نیست.

در این مطلب چند مورد قابل توجه وجود دارد که علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ را بازگو می کنیم. 

1) تراز نبودن لباسشویی

عامل تراز لباسشویی به واسطه پایه انجام می شود. برای تراز کردن از یک تراز و آچار پایه استفاده می کنیم،  جوری که با آچار پایه، پایه های عقبی لباسشویی را کاملا می بندیم. باید که در حالت کوتاه ترین وضعیت قرار بگیرد. بعد با گذاشتن تراز روی لباسشویی طوری که سر لباسشویی خیلی کم بالا باشد با اچار پایه، پایه های جلویی لباسشویی را تنظیم می کنیم و مشکل حل می شود.

 

2) خرابی لاستیک پایه ها

لاستیک پایه ها می تواند به علت فرسایش، پوسیدگی یا خشک شدن از بین رفته باشد که با تعویض پایه ها از جنس خوب مشکل رفع می شود.

 

3) خرابی کمک ها

کمک ها بعلت اینکه قطعه مصرفی می باشد در بلند مدت خراب می شود و با باز کردن آنها و دیدن نوع کمک و نیوتون آن جهت تعویض اقدام کنید. اصطلاح نیوتون کمک یعنی قدرت کمک که برحسب واحد نیوتون سنجیده می شود. کمک ها از انتقال ضربه دیگ به بدنه جلوگیری می کند و دیگ را در جای خود نگه می دارد.

 

4) خرابی و دفرمگی لاستیک دور درب

از دیگر مواردی که علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ است خرابی واشر درب است. واشر دور درب از جنس لاستیکی می باشد و به علت تماس با آب گرم و سرد بعد از مدتی حالت ارتجاعی و شکل خود رو از دست می دهد و به دلیل وصل بودن دیگ به لاستیک و لاستیک به بدنه، لرزش دیگ را به بدنه انتقال می دهد که با تعویض آن مشکل برطرف می شود.

لاستیک هایی که داخل بازار موجود است، انواع مختلفی دارد که از جنس ها و کیفیتهای بسیار متفاوتی هستند. اگر کسی نا آشنا باشد نمی تواند اورجینال یا فیک بودن آنها را از هم تشخیص دهد. متاسفانه حتی به برخی از فروشندگان و تعمیرکاران هم نمیتوان اعتماد کرد، چرا که شاید آنها خودشان هم اطلاع کافی نداشته باشند و جنسی که از آنها می خرید دارای کیفیت لازم نباشد و به پرداخت هزینه اضافی و بیهوده شوید.

پس بهتر است که از فروشگاهی مطمئن خرید کرده یا برای تعویض لاستیک دور درب لباسشویی سامسونگ خود ازیک آژانس تعمیرات تخصصی سامسونگ کمک بخواهید.

 

5) ریختن لباس زیاد یا کم

نباید مقدار لباس ها کم یا زیاد باشد یا انداختن پتو یا حوله بزرگ درون لباسشویی کار اشتباهیست. هر لباسشویی طبق مشخصاتش، اندازه ریختن لباس درون آن برحسب کیلوگرم مشخص کرده. حجم لباس را با آب باید سنجید. به طور مثال اگر نوشته ۷ کیلوگرم تقریبا ۳ و نیم کیلو لباس و ۳ و نیم کیلو آب باید باشد.

 

حالا از کجا بفهمیم که چند کیلو لباس داخل لباسشویی ریختیم؟

روی تمامی شیشه های لباسشویی سامسونگ یک خط وجود دارد که شیشه شیب پیدا کرده است.استاندارد ریختن لباس تا آن خط می باشد که لباس ها را باید تک تک و بدون فشار دادن داخل لباسشویی انداخت که به خط شیشه برسد. اگر خط شیشه وجود نداشت دست خود رو درون لباسشویی می بریم، باید چهار انگشت باز بالای دیگ خالی باشد. به هیچ عنوان پتو یا حوله بزرگ را نباید داخل لباسشویی انداخت‌.

فقط روفرشی و پتوهای مسافرتی را می توانید با لباسشویی سامسونگ خود شستشو دهید.

 

6) پوسیدگی بدنه یا شکسته شدن جای کمک ها

این مورد یا بعلت آبریزی لباسشویی اتفاق افتاده است یا انداختن بیش از حد لباس داخل لباسشویی

ترمیم و تعمیر این مشکل با جوشکاری جای کمک و پوسیدگی بدنه و یا تعویض بدنه انجام می شود.