علت نچرخیدن ماشین لباسشویی سامسونگ

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی سامسونگ

03191002003

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی سامسونگ به چند مورد بستگی دارد. ما تک تک این موارد را بررسی می کنیم؛
پس با ما همراه باشید، شاید پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید و حتی نیاز به پرداخت هزینه و حضور تعمیرکار هم نباشد.

 

۱) خرابی موتور
موتور ها به چند دسته تقسیم می شوند:
1) موتور ذغالی یا سنکرون: که از یک سیم پیچ و یک آرمیچر و دو عدد زغال تشکیل شده است.
۲) موتورهای گیربکسی یا دایرکت درایو: این نوع موتور از یک سیم پیچ به نام استاتور و یک تاخو و یک آهن ربا به شکل دایره ای به نام روتور اشکی شده است.

 

حال بررسی کنیم که علت خرابی موتورها چیست؟
در این مورد موتور های آسنکرون احتمال تمام شدن زغال یا خرابی کلکتور آرمیچر یا سوختن سیم پیچ را شامل می شود و در موتورهای دایرکت درایو احتمال قطعی سیم پیچ یا خرابی تاخو شامل نچرخیدن دستگاه می‌شود که در هر دو مورد باید تعویض گردد.

 

۲) قطع شدن سیم های برد

دومین علت نچرخیدن ماشین لباسشویی سامسونگ قطعی سیمها از روی برد فرمان تا موتور است. برای حل این مسئله، به واسطه یک اهم متر سیم ها را تک تک تست میکنیم.
حتماً فراموش نشود که سوکت های سیم ها و موتورها کاملا چک شود.

 

۳) خرابی بلبرینگ ها و سه نظام یا شفت دستگاه

این مشکل به علت آب خوردگی بیش از حد جام کرده است. در این جا خرابی کاسه نمد یا شکسته شدن سه نظام به علت خوردگی و جرم زیاد این اتفاق می‌افتد که با تعویض کاسه نمد و بلبرینگ و سه نظام مشکل حل میشود.


نکته ای که در این جا لازم می دانم بیان کنم این است که بر اساس تجربه طولانی تعمیرات و آشنایی با فوت کوزه گری آن، از تمامی عزیزان هموطن خواهش می کنم تعمیرات را به افراد غیر متخصص نسپارید. هزینه تعمیرات این چنینی بالاست و همچنین نوع قطعاتی که استفاده می شود با برندها و کیفیت های متفاوتی در بازار است که افراد عادی قادر به تشخیص آن نیستند. پس بهتر است با نمایندگی یا یک مرکز تعمیرات مطمئن مشکل را در میان گذاشته و مشاوره بگیرید. در این صورت هزینه و وقتی که برای تعمیر صرف شده است، هدر نمی رود.
گروه تخصصی ما، دارای کارگاه های پیشرفته و مجهز زیر نظر کارشناسان خبره و با تجربه ای است که در اسرع وقت و با حداقل هزینه دستمزد کار تعویض بلبرینگ، کاسه نمد و سه نظام را انجام داده و پس از طی چندین مرحله تست و اطمینان از سلامت دستگاه، آن را برای نصب مجدد به منزل شما می آورند.
شرکت، تمام مراحل تعمیرات، قطعات و سلامت دستگاه در طی حمل و نقل را گارانتی می کند.


 

۴) پاره شدن یا افتادن تسمه
اگر تسمه دستگاه پاره شده بود باید چه کنیم؟ پولی پشت شفت دستگاه جام کرده است یا نه؟ یا علت پوسیدگی بیش از حد تصمیم بوده است؟ که با تعویض آن مشکل برطرف می‌شود.
اگر تسمه افتاده بود حتماً موتور را چک کنید که پایه های آن و پیچ های آن شل نباشد. پولی پشت شفت دستگاه راهم چک کنید که شل نباشد احتمال زیاد پیچ پشت پولی شل شده است و با سفت کردن آن این مشکل حل می شود.

 

۵) خرابی برد فرمان
زمانی که شما تمام مراحل بالا را چک کردید و صحت و سلامت قطعات و سیم کشی مطمئن شدید، بدون شک برد فرمان خراب است که با تعویض یا تعمیر مشکل برطرف می شود.