علت خاموش نکردن یخچال سامسونگ

علت خاموش نکردن یخچال سامسونگ

03191002003

حتما تابحال دقت کرده اید که یخچال فریزر پس از تایم مشخصی کار کردن، خاموش و دوباره روشن می شود. علت خاموش نکردن یخچال سامسونگ این است که وقتی یخچال توانست سرما را به حدنصاب درخواستی ما برساند، بعد دستگاه یا بهتر است بگوییم کمپرسور خاموش شود و دستگاه متوقف شد. اگر این سرماسازی به حد نصاب نرسد باعث می شود که دستگاه به طور یکسره کار کند. و

 

 

حالا در اینجا تمام دلایلی که باعث می شود سرما به حدنصاب نرسد و این مشکل پیش بیاید را بررسی می کنیم:

علت اتومات نکردن یخچال سامسونگ

یکی از علت‌های آن می‌تواند عدم وجود گاز مبرد داخل یخچال باشد که می تواند بر اثر نشتی گاز یخچال فریزر از بین رفته باشد.

یکی دیگر از مواردی که می تواند وجود داشته باشد این است که ترموستات یا سنسور محیطی یخچال و فریزر و برد دچار مشکل شده باشد و دما را درست سنس نکند و به برد نفرستد و باعث شود که یخچال فریزر شما خاموش نکند.

اگر یخچال فریزر شما مواد غذایی داخل آن یخ بزند و به طور یکسره کار کند، نشانه آن است که دمای درخواستی شما را سنس نمی‌کند. این سنسور محیطی، دما را اشتباها کمتر از آن دمایی که ما درخواست کردیم به برد نشان می دهد. این خطا باعث می‌شود برد فرمان احساس کند که دمای داخلی یخچال فریزر گرم است و دستور خاموش شدن را ندهد.

یکی دیگر از علت‌های آن می‌تواند آن باشد که دمای مکانی که یخچال فریزر در داخل آن قرار دارد گرم است. اگر این مورد باشد و دمای محیطی حداکثر ۲۵ درجه سانتیگراد نباشد و بیشتر از این مقدار باشد، باعث می شود که مدت تایم کاری یخچال فریزر بیشتر باشد.

یکی از این مواردی که به عنوان علت خاموش نکردن یخچال سامسونگ می‌توان در نظر گرفت این است که یخچال فریزر را تازه راه اندازی کرده اید.

مورد بعدی می‌تواند از المان‌های الکترونیکی یخچال فریزر باشد: مانند فن یخچال فریزر. کار فن یخچال فریزر که داخل کابین قرار دارد، سیرکولر کردن سرما هست. اگر که فن از کار بیفتد تداوم حرارت که به صورت کانکشن ایجاد می شود باعث می شود کلا سرما سازی ایجاد نشود و داخل کابین گرم بماند و یخچال فریزر شما به صورت یکسره کار کند.

و اما مورد دیگری که باعث می شود یخچال فریزر سامسونگ به صورت یکسره کار کند، عدم برفک زدایی هست. زمانی که یخچال فریزر شما روی برفک زدایی نرود باعث می‌شود که  تداول دمای داخل کابین با سطح لوله های اواپراتور دچار تداخل شود و با هم در تماس قرار می گیرند و اتفاقی که می‌افتد این است که یخچال فریزر شما مجددا به صورت یکسره کار کند.

المان های دیفراست و برفک زدایی چند قطعه پشت سر هم هستند: المنت، ترمودیسک، ترموفیوز، سنسور دیفراست، برد فرمان. هر کدام از این موارد مشکل پیدا کند یخچال فریزر روی حالت برفک زدایی نمی رود.

یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود یخچال فریزر شما به صورت یکسره کار کند فن کندانسور یا فن کنار موتور است. وجود گرد و خاک و کثیف شدن کندانسور باعث می شود که یخچال به صورت یکسره کار کند و کلا سرما سازی را به سطح کیفیت خود نرساند که این هم حتما باید مورد بررسی قرار بگیرد.

موارد دیگری که می‌تواند در یکسره کار کردن یخچال فریزر شما نقش داشته باشد، خرابی برد فرمان می تواند باشد. اگر رله های روی برد فرمان یخچال فریزر سامسونگ به هم چسبیده باشند، می‌تواند به صورت یک سره موتور را در مدار قرار دهد و باعث می‌شود که یخچال فریزر مدام کار کند.


اینها تمام مواردی بود که از نظر فنی می تواند باعث علت خاموش نکردن یخچال سامسونگ باشد.

اما قبل از اقدام باید ابتدا از یکسره کار کردن یخچال مطمئن شویم. چرا که در بعضی مواقع میزان باز و بسته کردن درب یخچال، میزان دمای محیط و میزان مواد غذایی داخل یخچال هم بستگی دارد. در این موارد با اصلاح مورد می توانیم یخچال را نجات داده و از وارد شدن خسارت جدی به آن جلوگیری کنیم.


اگر به این مشکل برخورد کردید و اقداماتی که در مطلب گفتیم انجام دادید و باز هم یخچال اتومات نمی کند می توانید با یک تلفن از تعمیرکارهای باتجربه و متعهد ما بخواهید تا با حضور در منزل و بازدید کامل دستگاه و تست المان های مختلف آن، این مشکل را رفع کنند.