علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ

علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ

03191002003

اگر شما پس از مدتی که از یخچال فریزر سامسونگ استفاده می کنید متوجه این موضوع شده اید که داخل دیواره های کابین یخچال یا فریزر سامسونگ شما یخ می زند. توصیه من به شما این است که این موضوع را سرسری نگیرید و بررسی دقیق تری بر آن انجام دهید، چرا که امکان دارد مشکلات جدی تری را برای یخچال فریزر شما به وجود بیاورد.


دلایل ساده یخ زدن داخل یخچال فریزر سامسونگ

1) خرابی لاستیک درب

در ابتدا اولین چیزی که بعنوان علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ به نظر همه ما مردم و تعمیرکاران می‌رسد این است که امکان دارد لاستیک دور درب یخچال یا فریزر شما خراب باشد. اگر که لاستیک دور در خراب باشد باعث می‌شود که هوای بیرون از کابین یخچال که دارای رطوبت و گرما می باشد وارد کابین یخچال شده و باعث ایجاد برفک شود.

 

2) قرار دادن مواد غذایی گرم داخل یخچال

اگر شما مواد غذایی گرم هم داخل یخچال فریزر قرار دهید باعث می شود که این مشکل ایجاد شود.


اگر هیچ کدام از موارد بالا علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ شما نبود، از این قسمت به بعد وارد مبحث تخصصی تری بابت این موضوع می شود.

 

یخ زدگی داخل یخچال اصولا به دو صورت است: 
ممکن است مواد غذایی داخل یخچال یخ بزند.

چند روز یکبار که به سراغ میوه و سبزی ها می روید متوجه می شوید که یخ زده اند. یا تکه ای یخ بر روی ماست و شیر می بینید و عملا غیرقابل استفاده هستند.

اگر منظور شما از جستجوی این کلمه در گوگل این است که مواد غذایی داخل یخچال یخ می زند و می خواهید علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ را بدانید. می تواند این مشکل از المان های مربوط به ترموستات، سنسور، برد فرمان یا کمبود گاز باشد.
بله درست متوجه شدید اگر که گاز دستگاه کم باشد هم می تواند باعث یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال باشد. پس تکنسینی که برای تعمیر دستگاه می آید باید هرکدام از این المان ها را بررسی کند.

ترموستات در صورت درست کار نکردن باید تعویض شود. 

سنسورها را تست کرده و اگر خراب باشد عوض کند.

برد فرمان را تست کند. خرابی برد را معمولا با تعمیر آن برطرف می کنند و اگر مشکل حل نشد به فکر تعویض برد و جایگزینی یک برد جدید می افتند. ولی در کل اولویت اول تعمیر است. چرا که مسلما قطعات اورجینال دستگاه بهترین کیفیت را دارند.

 

ممکن است بلورهای یخ و برفک بر روی دیواره های یخچال باشد.

ولی اگر منظور شما از جستجوی کلمه علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ این باشد که به دیواره های یخچال فریزر پوره های برفک چسبیده است یا از قسمت دریچه های توزیع هوا مقداری برفک خارج شده این مشکل می‌تواند از قسمت دیفراست یا برفک زدایی یخچال فریزر باشد.

ما در همین وب سایت در برگه علت یخ نزدن فریزر سامسونگ توضیحات کاملی در مورد دیفراست و نحوه تست، عیب یابی و بررسی آن به صورت کامل آموزش داده ایم. شما خواننده عزیز می توانید به برگه علت یخ نزدن فریزر سامسونگ مراجعه کنید.


پیشگیری از یخ زدن داخل یخچال سامسونگ

برخی قطعات یخچال مصرفی هستند و عمر مشخصی دارند. این قطعات پس از دوره ای کار کردن مستهلک می شوند و باید تعویض شوند. 

البته سرویس های دوره ای و نگهداری اصولی از یخچال فریزر در افزایش عمر آنها تاثیر دارد. ولی نهایتا پس از گذشت چند سال ممکن است دچار خرابی شوند.

صرف نظر از این موضوع و با فرض اینکه سرویس های دوره ای را انجام داده اید، رعایت چند نکته هم ضروری است و به سلامت بیشتر دستگاه کمک می کند:

لاستیک های یخچال را هر چند ماه یکبار با دقت تمیز کنید. برای این کار می توانید از یک پارچه نرم یا اسفنج و جوش شیرین و یا اسپری تمیز کنید.

اگر دفرمگی در لاستیک ها دیدید از یک تعمیرکار حرفه ای و متعهد بخواهید تا این مشکل را رفع کند.

از قرار دادن مواد غذایی یا مایعات گرم در یخچال جدا پرهیز کنید.