نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در شیراز نیستیم اما تعمیرات تخصصی آن را در منزل شما انجام میدهیم

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در شیراز

03191002003

 

تعمیر یخچال سامسونگ در شیراز  در اسرع وقت و در منزل شما بدون نیاز به جابجایی

با ارائه فاکتور تاییدیه اتحادیه و تضمین کتبی

 

شاید شما که این مطلب را می خوانید یخچال فریزر سامسونگ دارید که دچار مشکل فنی شده است که در اینترنت به دنبال تعمیرکار یخچال سامسونگ می گردید. در این مطلب قصد داریم که تعمیراتی که بسیار سنگین نیست را به شما آموزش دهیم که نیازی نباشد به تعمیرکار هزینه پرداخت کنید.

در ابتدا یک بررسی اجمالی از یخچال فریزر سامسونگ می کنیم یخچال فریزر شما آلارم می دهد و به شما هشدار می دهد ولی در سرمایش آن هنوز مشکلی ایجاد نشده است نشان از این است که یکی از قسمت های یخچال فریزر شما دچار مشکل شده است. این قسمت ها شامل قطعات مختلفی می باشد.

یخچال فریزر شما کلاً دو قسمت دارد یکی قسمت الکتریکی و یکی هم قسمت مکانیکی.

قسمت مکانیکی شامل: موتور یخچال فریزر، کندانسور، درایر، لوله مویی و اواپراتور می باشد. قسمت الکتریکی شامل: بردهای الکتریکی، سنسورها، ترموفیوز ها، ترمودیسک ها، المنت ها، چراغ های روشنایی و همه المان هایی که مربوط به برق می باشد جزو المان های الکتریکی محسوب می شود. کمپرسور یخچال فریزر هم المان الکتریکی و هم مکانیکی یخچال فریزر شما می باشد.

جهت تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در شیراز به این قسمت مراجعه کنید.


علت عدم برودت یخچال سامسونگ

حالا در این قسمت از مقاله تعمیر یخچال سامسونگ در شیراز می خواهیم بررسی کنیم که اگر دستگاه شما سرما نداشت مربوط به کدام قسمت ها می باشد. شما باید بررسی کنید که در ابتدا موتور یخچال فریزر شما کار می کند یا خیر؟! 

در یخچال فریزر هایی که بدون برفک هستند و فن دارند مانند یخچال فریزر سامسونگ طبیعتاً تشخیص صدای کمپرسور از فن ها در موقع کار، کار بسیار مشکلی است. بهترین راهکار این است که دستمان را روی کمپرسور بگذاریم و ببینیم که لرزش یا گرمایش دارد یا خیر. سپس دست خود را روی قسمت کندانسور قرار می دهیم که ببینیم که کندانسور گرم هست یا نه؟

منظور از کندانسور همان لوله های مشکی رنگی است که در قدیم در پشت یخچال فریزر قرار داشت و الان در سیستم های جدید یخچال فریزر به صورت دایره وار در آمده و یک فن هم در جلوی آنها قرار دارد. گرمایش کندانسور نشان از این است که گاز مبرد یخچال فریزر شما کامل است. اگر این المان ها به صورت صحیح و درست کار خود را انجام می‌دهند و یخچال فریزر سرمایش ندارد نشان از این است که در قسمت برفک زدایی یا سیرکوله هوا مشکل دارید. در این قسمت درب کابین را باز می کنیم و کلید درب را فشار می دهیم و به مدت ۱۰ الی ۲۰ ثانیه صبر می کنیم. پشت دست خود را جلوی کانال های توزیع هوا قرار می‌دهیم. در صورتی که هوای سرد به دست شما بخورد نشان از این است که عملیات سیرکوله به درستی انجام می شود. اگر فن یخچال فریزر به درستی کار کند و شما صدای آن را متوجه شوید ولی سرما به پشت دست شما اصابت نکند نشان از این است که دستگاه شما روی حالت برفک زدایی نرفته است و می تواند المان های مربوط به برفک زدایی مشکل داشته باشند.

خیلی از قسمت هایی که باعث عدم برودت یخچال فریزر شما می شود را به صورت دیداری می توانیم مورد بررسی قرار دهیم.

یکی از این قسمت ها قسمت فن کندانسور است. فنی که در پشت یخچال فریزر شما قرار دارد و وظیفه اصلی آن سیرکوله کردن هوا در بین کویل های کندانسور و خنک کردن کمپرسور یخچال فریزر شماست.

زمانی که دور بدنه یخچال فریزر شما بسیار گرم باشد نشان از این است که فن کندانسور یخچال فریزر شما دچار مشکل شده است. توصیه می کنم که حتماً این فن را تعویض کنید.

خیلی از مشتریان و همکاران گرامی را دیده ایم که از روغن برای روان کردن این فن ها استفاده می کنند و بعد از مدتی اتفاقی که می‌افتد به علت وجود گرد و خاک فراوان در آن قسمت باعث می‌شود که مجدداً فن از کار بیفتد. این راهکار مناسبی نیست. فرض کنید که شما مسافرت تشریف برده باشید و این فن از کار بیفتد اتفاق وحشتناکی می تواند برای مواد غذایی داخل یخچال فریزر شما و برای موتور یخچال بیفتد.

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

یک ضرب المثل ژاپنی است که می‌گوید هنوز انقدر پولدار نشدم که دنبال چیز ارزان باشم. فن کندانسور به صورت دوره‌ای باید تعویض شود. صدای ناهنجار و هر مشکلی به این صورت حتما نشان از این است که فن کندانسور باید کاملاً نو شود. توجه بفرمایید که کندانسور یخچال فریزر شما برابر است با قلب یخچال فریزر شما. وقتی که فن کندانسور یخچال فریزر شما از بین برود به زودی قلب یخچال فریزر شما از کار خواهد افتاد.

موثرترین راه برای سرویس فن کندانسور که از خرابی آن جلوگیری کنیم این است که هر شش ماه یک بار با جاروبرقی قسمت های پشت یخچال فریزر را کاملاً تمیز کنیم. شما با استفاده از یک برس و جارو برقی می توانید آن قسمت را به صورت کامل مورد تمیزکاری قرار دهید.


نتیجه گیری

در این مقاله آموختیم که چگونه قطعات کلی یخچال فریزر را مورد تست و بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید که تعمیرات نیازمند ابزار آلات حساس و دقیق می باشد. اگر شما تا مرحله تشخیص خوب پیش رفته باشید به شما تبریک می‌گوییم. همین که شما می دانید که عیب دستگاه شما چیست این قدم بزرگی است. آن وقت می‌دانید که واقعاً مشکل دستگاه شما چیست؟

با کمک تعمیرکار این قطعات را می‌توانید تعویض و مجدداً دستگاه خود را به حالت روز اول خود بازگردانید. بعضی از این عیب ها به صورت کلی می باشد و نیازمند بررسی دقیق تر و مهارت بیشتری است که بهترین حالت این است که آن را به تعمیرگاه بسپارید.

درباره روش تست گاز یخچال فریزر، روش بررسی کار کردن کمپرسور یخچال، بررسی فن داخل یخچال، المان های برفک زدایی و میکروسوئیچ درب، در مقالات بعدی مطالب بیشتری انتشار خواهیم داد.